This website requires JavaScript.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Рішення для автоматизації торгівлі та обліку: сканери штрих-коду, принтери чеків, принтери етикеток та ТСД

Вище перераховане торгове обладнання є невід'ємною частиною автоматизації обліку на торгових підприємствах, але це далеко не весь спектр пристроїв, які можуть допомогти вести облік у магазині, ресторані, на складі або на виробництві. Давайте спробуємо розібратися з усіма цими пристроями, чому їх так багато і який підходить саме для вашого бізнесу. Ми - компанія "Технолоджик", і протягом понад дванадцяти років ми допомагаємо налагоджувати правильний процес обліку товарів на підприємствах і підбирати необхідне обладнання для підвищення швидкості обслуговування клієнтів та точності обліку. Опираючись на наш досвід, спробуємо розібрати всі категорії обладнання і розкласти все по поличках: що, для чого і коли використовується.


Сканер штрих-коду 

Сканер штрих-коду призначений для декодування зображення, перетворення його на цифри, літери або інші символи та передачі цих даних на комп'ютер. Далі в роботу включається програмне забезпечення, яке виконує певні дії відповідно до налаштованих бізнес-процесів. Сканери поділяються на кілька груп в залежності від форм-фактору, типу сенсорного елемента та мобільності.


Ручні сканери штрих-кодів 

З назви зрозуміло, що це пристрій, який можна тримати в руці для зручності роботи. Такі сканери мають максимальне поширення завдяки своїй універсальності. Вони можуть мати різні сенсорні елементи, такі як лазерний діод або фотокамера, мають спеціальне підсвічування області сканування, можуть постачатися в комплекті з підставкою або кріпленням на стіну, а також мають різні інтерфейси підключення, такі як USB або RS-232. Найчастіше їх можна зустріти на касі невеликих магазинів, в поштових відділеннях та банківських відділеннях.


2D сканери штрих-кодів 

Під час розвитку технологій штрих-кодування та обліку почали з'являтися нові типи штрих-кодів, наприклад QR-код, до якого можна вмістити (вшити) більше інформації, а не лише набір цифр. Варто звернути увагу, що для декодування 2D-кодів у сканері вже використовується невелика фотокамера з діодним підсвічуванням. В іншому вони можуть мати форм-фактор як ручного сканера, так і стаціонарного. Також широко використовуються в магазинах, аптеках та логістичних компаніях. В Україні вони стали популярними через обов'язковість ведення обліку акцизних марок при продажу алкоголю.


Бездротові сканери штрих-кодів 

Тут можна об'єднати обладнання з попередніх двох розділів: це можуть бути лінійні або 2D сканери у форм-факторі ручних сканерів штрих-кодів або сканерів-брелоків. Проте нам більше не потрібен кабель для підключення до комп'ютера, передача даних відбувається за допомогою радіозв'язку, і найчастіше це Bluetooth. Дальність зв'язку, як правило, становить від 30 до 100 метрів, завдяки чому оператор не прив'язаний до робочого місця і отримує більше волі руху в межах своєї зони відповідальності. Широке поширення отримали в логістичних і складських комплексах.


Багатоплоскістьові сканери штрих-кодів 

Даний вид сканерів використовується, головним чином, в продуктових магазинах та супермаркетах з середнім і великим потоком клієнтів. Касиру достатньо провести товар перед сканером і показати йому штрих-код. Зчитування відбувається автоматично, залишаючи руки співробітника вільними і збільшуючи швидкість обслуговування покупців.

Сканери можуть зчитувати як лінійні, так і 2D коди, в залежності від моделі. Одним із важливих етапів стало створення біоптичних сканерів - якщо просто, то це два сканери, один з яких розташований горизонтально, а другий вертикально під кутом 90 градусів, але зі спільним процесором. Це дозволяє швидше знаходити штрих-код на товарі, що також прискорює процес обслуговування покупця.


Вбудовані сканери штрих-кодів 

акі сканери часто використовуються як складову іншого обладнання. Їх можна зустріти як частину касового бокса, банкомата, термінала прийому платежів, лотерейного кіоску та навіть кавового автомата.


Термінали збору даних (ТСД) 

Це один з найважливіших пристроїв для автоматизації обліку на складі. По суті, це портативний носимий комп'ютер, розроблений з урахуванням особливостей експлуатації на складських та торгових площадках. Пристрій зручно лежить в руці і має великий дисплей для відображення даних, може мати як фізичну клавіатуру, так і програмну. Також на борту вже є вбудований сканер штрих-кодів, бездротові технології, такі як NFC, Bluetooth, Wi-Fi, LTE. Він працює у парі з програмним забезпеченням і дозволяє уникнути помилок, таких як пересортування, недостача, невідповідність цін вказаного товару і цін в заявці, і багато іншого. Багато додаткових аксесуарів дозволяють використовувати ТСД на повну потужність. Пістолетна рукоятка, зарядно-комунікаційна підставка, окрема зарядка для батарей, багато чохлів і кріплень - все це допомагає організувати роботу в режимі 24/7, змінюватимуться лише оператори.

І ось коли ми пройшлися по обладнанню для сканування штрих-кодів та передачі його в облікову систему, виникає питання: а що робити, якщо на товарі немає саме того штрих-коду? Правильно, ми його друкуємо за допомогою принтерів етикеток.

Принтер етикеток - це різновид термопринтерів, в яких врахована можливість друку на переривчастому матеріалі. Спеціальні датчики "бачать" початок і кінець етикетки, намотаної на рулон, що дозволяє правильно позиціонувати дані, які друкуються на носії.


Основні питання, які виникають при виборі принтера:

Скільки потрібно друкувати щодня?

Термопринтери етикеток умовно розділяють на чотири категорії:

Настільні принтери - невеликі за розміром з невеликою швидкістю друку, розраховані на виробництво до 3 тис. етикеток на день. Вони можуть бути як термальні, так і термотрансферні. Головним чином використовуються в невеликих магазинах і поштових відділеннях.

Комерційні принтери - вони більші за розміром і більш продуктивні, 99% моделей мають термотрансферний друк і розраховані на видавання 10-15 тис. етикеток на день, в залежності від розміру.

Промислові принтери - завжди термотрансферні з високою швидкістю друку від 300 мм/с. Немає обмежень за навантаженням - працюють 24/7/365. Дозволяють використовувати рулони етикеток великих діаметрів і стрічки намоткою до 600 метрів. Завдяки посиленій механіці для протягування витратних матеріалів мають досить великий розмір та гарний доступ для завантаження витратних матеріалів.

Мобільні принтери - невеликі портативні пристрої, керуються як правило з ТСД, смартфонів або планшетів за допомогою бездротового зв'язку. Живляться від акумулятора. Через маленький розмір не дозволяють використовувати велику намотку витратних матеріалів.


Як довго має зберігатися надрукована етикетка і в яких умовах?

Якщо термін зберігання етикетки один-два місяці - то підійде принтер з прямою термопечаттю. Наклейка, надрукована таким способом, слабо стійка до впливу зовнішнього середовища і досить швидко "вигоряє", а дані стають нерозбірливими. Якщо для тексту це не так критично і він залишається читабельним, то для штрих-коду це важливо, оскільки розмитий (плівкий) штрих-код буде погано читатися сканерами. При термотрансферному друці з'являється більше вибору матеріалів для друку, і в залежності від витратних матеріалів термін "життя" етикетки може бути від 6 місяців до 5 років в різних умовах навколишнього середовища.


Яка якість друку необхідна? Який розмір шрифта використовується при друку?

Якість друку визначає роздільна здатність термоголовки. Для термопринтерів існують три варіанти: 200dpi, 300dpi, 600dpi. 200dpi термоголовка дозволяє надрукувати текст розміром не менше шостого кегля, 300dpi - не менше четвертого кегля, 600dpi - не менше другого кегля. Ці показники безпосередньо впливають на вартість обладнання.

Термопринтери чеків є невід'ємною частиною робочого місця касира або офіціанта. Їх розділяють за шириною друку - до 58 мм і до 80 мм. Найчастіше вони використовуються на місцях розрахунку покупця в магазинах, у ресторанах як для друку рахунків, так і для внутрішніх замовлень на кухні, для друку талонів в електронній черзі та інших. На базі принтерів чеків створюються фіскальні реєстратори, які можуть надсилати звітність до ДПС, але для цього потрібні суттєві модифікації як внутрішнього, так і програмного забезпечення пристроїв.

Зазвичай у точках продажу управляють принтерами через сенсорні POS-термінали - це моноблокові комп'ютери з сенсорним екраном, при роботі з якими не використовується миша і клавіатура - всі дані вводяться шляхом натискання на потрібне місце на дисплеї. Найчастіше вони використовуються в ресторанах і на касах магазинів, рідше на лініях виробництва.

Вище описані основні наші товари, досвід продажу та обслуговування яких перевищує 12 років. Наші менеджери допоможуть Вам підібрати необхідне обладнання, а інженери - з першочерговою настройкою та подальшим обслуговуванням. Наш бізнес працює тоді, коли працює Ваш бізнес.



Читати далі